NUTELLALI MILFÖY

  1. Ana Sayfa
  2. Tüm Tarifler
  3. Tatlı
  4. Nutellalı Milföy

Nutellalı Milföy Hazırlanışı

FAVORİ +1

YAZDIR

PAYLAŞ

LEZZET Puanlanmamış

Açıklamalar

Çok kısa zamanda bu kadar lezzetli bir atıştırmalık yaptığınıza inanamayacaksınız. Hatta ısrarla hazır alıp almadığınızı soracaklar. Püf noktası:hamuru elinizle genişletmeniz daha pratik olacak. Oklavayla yapacaksanız hamurun zemine yapışmadığından emin olduktan sonra nutellayı sürün ki rulo yapması kolay olsun.

Malzemeler

Nutellalı Milföy
10 Yaprak Milföy hamuru
10 Yemek K. Toz şeker
5 - 6 Yemek K. Nutella

Hazırlanışı

1
Milföy hamurlarını derin dondurucudan çıkartıp çözülene kadar bekletelim. Vaktiniz yoksa milföy hamurunu mikrodalga fırında da çözdürebilirsiniz ancak hamur yapraklarının birbirine yapışmaması için asla üst üste koyarak çözdürmeyiniz.
2
Yaprakları 2'li 2'li dikdörtgen şeklinde 5'e ayıralım. Oklova ya da elimizle yaprakları biraz genişletelim.
3
Her 2'li yaprağın üzerine 1 dolu yemek kaşığı nutellayı spatula yardımıyla tüm hamura sürelim.Daha güzel olur düşüncesiyle daha fazla nutella kullanmaktan kaçınalım. Daha fazla nutella hamurun kenarlarında taşar ve fırınd pişerken kurur. Hamuru enlemesine rulo şeklinde kıvıralım. Rula şeklinde doladığımız hamuru 2'şer parmak aralıklarla küçük parçalalara ayıralım. Her bir parçayı toz şekere batırıp çıkartalım. Hazırladığımız hamur paraçalrını fırın kağıdı koyduğumuz tepsimize yerleştirelim.
4
180dereye ayarladığımız fırında yaklaşık 20-25dk pişirelim.